DZIEŃ DRZEWA

Piątek 23 października 2015 to jeden z ważniejszych dni w życiu przedszkolnym. Gościliśmy tatę naszej byłej wychowanki – pana Marcina Bednarskiego, który jest leśnikiem. Pan leśniczy w galowym mundurze (dzieci uzasadniały, dlaczego zielony) z ciekawymi atrybutami, bardzo interesująco opowiadał o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że leśniczy to po prostu hodowca drzew – od nasionka po wysokie drzewa. To także ich opiekun, który chroni je przed intruzami,  szkodnikami, jakimi są łosie, które bardzo lubią rośliny. Przedszkolaki w trakcie spotkania mogły zadawać pytania, np. zainteresowana opowieścią Maja spytała: „A nie możecie dać im siana, żeby nie jadły młodych drzewek?

Dzieci podziękowały panu leśniczemu za wizytę w Przedszkolu „Pod lipami” wierszem i piosenką  „Strażnicy  przyrody”. Pan leśniczy przygotował dla każdego niespodziankę (prezent), a przedszkolna biblioteka wzbogaciła się o przepiękny album „Lasy państwowe w 90 odsłonach”.

Za poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego, wzbogacenie czynnego słownika,  w podziękowaniu przedszkolacy wręczyli Panu M. Bednarskiemu dyplom.

Dzień Drzewa zakończyliśmy posadzeniem dwóch świerków – prezentu od Nadleśnictwa Skrwilno. Dziękujemy.

SAM_6698

„Wigilijne spotkanie”

Dnia 20-12-2014 roku w gronie zaproszonych gości i rodziców spotkaliśmy się przy stole wigilijnym – „pokój, miłość i szczęście otoczył wtedy nas wszystkich”. Dzieci w przepięknych strojach przedstawiły jasełka, śpiewały kolędy i piosenki świąteczne. Wzruszone dzieliły się ze swoimi paniami opłatkiem, życząc wszystkim wiele radości i wzruszeń, dostatku wszelkiej pomyślności, niech spokój zawsze w Waszych domach gości, a w Nowym Roku spełnią się wszelkie plany i marzenia.

 

„Ciąg dalszy dobrej passy”

Święta to również czas do prezentowania swoich zdolności w organizowanych konkursach. Dzieci chętnie biorą w nich udział i bardzo dobrze promują Przedszkole pod lipami w naszym środowisku. I tak w konkursie plastycznym pt. „Mój Miś” dzieci z grupy Biedronek zajęły czołowe miejsca
Dominik Bartoszewicz – I miejsce

100-6914-big

Maja Ignaczak – wyróżnienie

 

 

 

100-6927-big

Bartosz Stankiewicz – wyróżnienie

 

100-6926-big

Dzieci z grupy Wiewiórek:
Aleksandra Stankiewicz – III miejsce

 

100-6908-big

Olga Wiśniewska – wyróżnienie

 

100-6928-big

Franek Grąbczewski – wyróżnienie

 

100-6925-big

Udział w Gminnym Konkursie Piosenki Świątecznej dla naszych wychowanków to sukces.
Za wykonanie piosenki pt. „Aniołki nie miały choinki na święta „Aleksandra Stankiewicz zajęła – I miejsce,

 

sam_5320_t2

a Adaś Jabłoński piosenką pt. „Czy słyszycie” wyśpiewał III miejsce.

 

sam_5313

Jesteśmy z Was dumni, rozwijajcie dalej swoje umiejętności.

sam_5322

„Goście w przedszkolu”

Spotkanie z pracownikami Biblioteki Miejsko Gminnej w Skępem przebiegało w świątecznej atmosferze. Dzieci wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju. Zachwyciły śpiewem polskich kolęd. Przedszkolacy od gości otrzymali prezent – czekoladowego Mikołaja. Dziękujemy za odwiedziny.

sam_5229

sam_5230

sam_5247

sam_5258

„Mikołaj w przedszkolu”
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na niego czekają”
i przyjechał w czerwonym, długim płaszczu z siwą brodą i workiem prezentów. Wśród dzieci poczuł się młodo i wziął udział w plasach i zabawach. Dzieci podziękowały piosenką i otrzymały prezenty, Mikołaj życzył wszystkim kolorowych świąt. Zanim się z nami pożegnał przyjął od dzieci zamówienia – ich marzenia bożonarodzeniowe: klocki Lego Stars, Ferbie, ciągnik z przyczepą, motor (niebieski), Transformers. Lalki Barbie, kucyk My Little Pony, tor do samochodów.
O Mikołaju – masz duży problem!!!.

sam_5163

sam_5200

 

sam_5180sam_5182sam_5225sam_5218sam_5221

 

„Warto pomagać”

Gościliśmy aktorów z Białegostoku „Magik” którzy wprowadzili nas w atmosferę świat, sprawili że wśród nas zapanowała radość i szczęście. Wszyscy zrozumieliśmy, że warto pomagać, widzieć potrzeby innych a sprawianie im przyjemności to prawdziwa satysfakcja. Dlatego wzorem lat ubiegłych będziemy uczestniczyć w akcji „Szlachetna Paczka”. Chcemy w ten sposób sprawić, aby nasi rówieśnicy w tych świątecznych dniach mieli uśmiech na twarzy..

 

sam_5142 sam_5153 sam_5145

„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

Pluszowy miś jest ukochaną przytulanką wszystkich dzieci. W e wtorek (25 listopada) obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu do przedszkola dzieci przyniosły swojego ulubionego misia. Przyszły misie małe, średnie, duuuże, białe, brązowe, żółte, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o historii powstania misia, uczestniczyły w zabawach przy piosenkach „Dwa malutkie misie”, „Jada, jadą misie”, „Mis różowy, miś pluszowy”. Chętne przedszkolaki wzięły udział w quizie o misiach, dotyczącym postaci z bajek oraz życia misiów w przyrodzie. Nie obyło się również bez porannej gimnastyki z misiem, gdzie były biegi z przytulankami, biegi wokół misia i czworakowanie.Dużo radości przyniosły także konkursy: lizanie miodu z talerzyka bez użycia rak, oraz przenoszenie wykałaczek z jednego talerzyka na drugi za pomocą „niedźwiedziej łapki” (kuchennej rękawicy). Na koniec dzieci zawzięcie kolorowały w grupach portrety pluszaków kredkami świecowymi i obejrzały bajkę „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.

 

sam_5101 sam_5098 sam_5103 sam_5096 sam_5062 sam_5059

„Razem jest weselej”
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka- 20 listopada przedszkolacy spędzili radośnie, uświadomieni że mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. Z wszystkich praw najbardziej podoba im się prawo do zabawy, które w tym dniu towarzyszyło przez długi czas. 
Dziecięce Święto wypełniły tańce, zabawy integracyjne z wykorzystaniem metody W. Sherborne zabawy ruchowe oraz czarodziejska różdżka, która sprawiła, że uśmiech gościł na twarzach milusińskich często. Atmosfera tego dnia była oparta na wzajemnej życzliwości, wyrozumiałości i współdziałaniu. I niech tak już pozostanie.

 

sam_4966 sam_4976_t2 sam_4967 sam_4990 sam_4997

 

„Spotkanie z policjantami”

Na spotkanie z przedszkolakami przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie z tatą naszego wychowanka Mateusza. Dzień niespodzianek zaczął się od poznania policyjnych psów – Promila i Mili, którzy pomagają funkcjonariuszom w trudnych sytuacjach np. obstawianie meczów, tropienie przestępcy.
Pani policjantka – omówiła z dziećmi rolę i zadania policji w ruchu drogowym. Zaproszeni goście mówili o poruszaniu się dzieci po drogach i niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na drodze, jak unikać i pokonywać zagrożenia – sposób na żółwia przed atakującym psem.
Zwrócono uwagę na konieczność noszenia różnych elementów odblaskowych. Każde dziecko otrzymało prezencik – emblemat Kocham?. Pomóż wariatom drogowym!. w podziękowaniu dzieci przedstawiły krótki program artystyczny mówiący o sygnalizacji świetlnej, numerach alarmowych oraz marzeniach wielu chłopców – zostanę policjantem.
Za kształtowanie postawy zaufania i otwartości w kontaktach z gośćmi przedstawiciele Wiewiórek i Biedronek wręczyły przyjacielom dzieci – dyplom okolicznościowy..

 

sam_4941 sam_4922 sam_4926 sam_4934 sam_4958

„Biedronki i Wiewiórki w przedszkolu”

Dnia 18 listopada 2014 wszyscy przedszkolacy w obecności zaproszonych gości i rodziców świętowali nadanie imion grupom: 3-4 latki Biedronki, 5-6 latki Wiewiórkii. Aby spełnić ich marzenia dzieci miały do wykonania ciekawe zadania:
– wypowiedzieć się w wierszach, piosenkach i tańcach na temat zwierzątek.
– wykonać ćwiczenia gimnastyczne
-liczyć kropki Biedronkom i orzeszki Wiewiórkom.
Rodzice gromkimi brawami zatwierdzili pierwszy etap rywalizacji o wybrane imię. Zadowolone dzieci ze wzruszeniem składały przysięgę – Na pytania:
– Czy obiecujecie często się uśmiechać?
– Czy obiecujecie być dobrymi i zgodnymi przedszkolakami?
– Czy obiecujecie nie grymasić przy jedzeniu?
– Czy obiecujecie pomagać sobie nawzajem?
Czy obiecujecie słuchać się Pani w przedszkolu?
głośno, wyraźnie odpowiadały – OBIECUJEMY
Z czapkami i emblematami swoich grup Biedronki i Wiewiórki prezentowały się uroczyście i dumnie.

 

sam_4891 sam_4855 sam_4873 sam_4894 sam_4864

„Mali Patrioci”

„Co to jest Polska?” – za pomocą burzy mózgów dzieci odpowiadały: to jest wioska, miasto, las, przedszkole, ulice, nasz wspólny dom. Poznały w pełnym brzmieniu nazwę naszej Ojczyzny – Rzeczpospolita Polska. Wiedzą,ze stolicą Polski jest Warszawa – odnajdują na mapie, a najdłuższa rzeka – to Wisła, która wpada do Morza Bałtyckiego. Mali patrioci potrafią przyjąć odpowiednią postawę w czasie grania i słuchania hymnu Mazurka Dąbrowskiego – „Jeszcze Polska nie zginęła”. Wśród wielu flag bez trudu odnajdują nasze biało czerwone barwy. Są dumni, że znakiem – godłem wszystkich Polaków jest orzeł biały na czerwonym tle. Dzień 11 listopada w 96 rocznicę odzyskania niepodległości nasi wychowankowie ten dzień będą świętować z rodzicami, z kotylionami na piersiach przez siebie wykonanymi.

 

 

sam_4795 sam_4797 sam_4793 sam_4800 sam_4818 sam_4819

„Teatrzyk w przedszkolu”

4 listopada odwiedzili nas aktorzy i przedstawili dzieciom teatrzyk pod tytułem „Dobre serce i uczciwa praca ludzi wzbogaca”. Dzieci były bardzo zainteresowane, chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez aktorów. Przedszkolacy znają zasady dobrego wychowania, czarodziejskie słowa. Rozumiały morał jaki był zawarty w bajce prezentowanej przez młodych aktorów – Tylko uczciwa praca i dobre serce czyni ludzi szczęśliwymi.

 

sam_4773 sam_4783 sam_4781 sam_4774

 

„Marchewkowy Dzień w przedszkolu”

Dnia 30.10.2014 r. w naszym przedszkolu był „Dzień Marchewki”, wszystkie dzieci wraz z paniami w swoich ubraniach miały pomarańczowy element. Byli też tacy przedszkolacy, którzy od stóp do głów wyglądali jak pomarańcze. Nauczyciele także promowali kolor marchewki w swoim ubiorze. Dzieci rozwiązywały zagadki o marchewce słowne, były zagadki też smakowe i dotykowe. Zaśpiewaliśmy piosenkę „Na marchewki urodziny”.

 

sam_4766 sam_4752 sam_4762 sam_4758 sam_4755 sam_4750

 

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzień 20 września został Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Celem tego święta jest dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
W przedszkolu „Pod lipami” przeżywaliśmy ten dzień w wyjątkowy sposób: rozpoczęliśmy obserwacją zajęcia przez ewaluatorów kuratorium w grupie 5-6 latków. 
Tata Adasia – pan Marcin Jabłoński wraz z uczniami Zespołu Szkół w Skępem, przeprowadził z wychowankami ćwiczenia korekcyjne. 
Po skosztowaniu (upieczonego z tej okazji ) tortu przy sprzyjającej aurze, w parku odbyły sie zajęcia sportowe z elementami współzawodnictwa.Pobyt w parku zakończyła parada z balonami. Oby takich dni spełniających prawo dziecka do zabawy, szczęśliwego dzieciństwa, wspierania jego rozwoju było jak najwięcej. 
Dzieciom życzymy sukcesów i motywacji do działania.
Panu Jabłońskiemu dziękujemy za wywołanie uśmiechów na twarzach milusińskich .

 

sam_4591 sam_4556 sam_4555 sam_4592 sam_4559 sam_4576 sam_4558

 

„Nasz pierwszy spacer…”

Nasz „wąż” uczy nas chodzenia w parch podczas jesiennych, słonecznych spacerów po pięknie otaczającym przedszkole parku.

 

sam_4548 sam_4543 sam_4540 sam_4546

 

„Witamy po wakacjach w roku szkolnym 2014/15 „
 

Czekają na Was bogato wyposażone kolorowe sale zabaw.
zapraszamy