Pierwszy Dzień Jesieni

Pierwszy Dzień Jesieni

Przedszkole Publiczne w Wiosce „Przedszkole pod lipami” w pierwszy Dzień Jesieni – 22.09. 2016 r. gościło w swoich progach Panią Jasień. Dzieci bawiły się z Panią Jesienią przy piosenkach o tematyce jesiennej, brały udział w konkursach: wirujące liście, zjedz jabłko. Rozwiązywały zagadki słuchowe dotyczące owoców i warzyw, pogody jesiennej. Przy piosence „Kasztanowe miasto” dzieci zmieniły się w kasztanowe ludziki – koniki. Pani Jesień promowała zdrowy styl życia, odżywiania – częstowała darami jesieni – śliwkami. Przedszkolacy zaprosili Panią Jesień na spacer po parku. Na spacerze Pani Jesień opowiadała dzieciom co zmienia w przyrodzie, kogo przygotowuje do snu zimowego itp. Dzieci pochwaliły się swoimi  umiejętnościami przed Panią Jesienią – liczyły kasztany, żołędzie, nazywały liście, drzewa z jakich pochodzą. Przedszkolacy z „ Przedszkola pod lipami”  obiecały Pani Jesieni, że od dziś będą zjadały owoce i warzywa – dary Pani Jesieni( ponieważ mieszkają w nich witaminki dla chłopczyka i dziewczynki). Pani Jesień pożegnała się i poszła   malować zaczarowanymi farbami  nasz park.