Dzień pizzy

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzień ten przypadł w sobotę więc przedszkolaki z naszego przedszkola ten dzień obchodziły 21 lutego. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w wielką pizzerię.  Na początku dzieci poznały historię pizzy, brały udział w zabawach przy muzyce, konkursach. W naszej pizzerii działy się niesamowite rzeczy – chusta animacyjna zamieniła się w wielką pizzę, a na niej składniki pizzy włoskiej. Przedszkolacy stali się  kucharzami i przygotowali pizzę, kroili szynkę, tarli ser, wyrabiali ciasto. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. Gdy wszystko było już gotowe, pizza trafiła do piekarnika i wszyscy z niecierpliwością oczekiwali aż się upiecze. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Trzeba przyznać, że pizza wyszła bardzo smaczna i szybko zniknęła z talerzyków. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za udział w zabawach z okazji Dnia Pizzy oraz kawałek pizzy dla rodziców.