Dzień dinozaura

26 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci przyniosły różne dinozaury. Była to wspaniała okazja by dowiedzieć się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te prehistoryczne zwierzęta. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały przygotowane przez panie zadania – układały według wielkości, przeliczały posługując się liczebnikami – głównymi, porządkowymi i przypinały klamerki z cyferkami na grzbiety wybranych dinozaurów. Ciekawą zabawą było też układanie swojego gada względem siebie – z przodu, z tyłu, obok, pod, za, w lewej ręce, w prawej. Przedszkolacy zostali także zaproszeni do zabawy ruchowej z wykorzystaniem metody opowieści ruchowej R. Labana. Chętne dzieci dokładnie stawiając stopy przechodziły po ścieżce ułożonej z kolorowych „ łap” dinozaura. Najwięcej radości sprawiły jednak dzieciom prace kreatywne: wykonanie dinusia z rolek po papierze toaletowym, czy odciskanie w masie solnej dowolnej części ciała gada. Milusińscy oglądali także bajkę o  „Przygodach Dino”, słuchali opowiadania  czytanego  przez nauczycielkę – Wesołe zwierzęta. Na koniec dzieci zbudowały zagrodę dla swoich ulubieńców i oglądały albumy o dinozaurach. Dzień ten był bardzo udany i wesoły dla dinozaurów i ich właścicieli.