Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca 2019r. w Przedszkolu Pod Lipami obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest, bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od obejrzenia teatrzyku pt. Żegnaj Zimo, witaj Wiosno” recytacji wierszyków, śpiewania piosenek o tematyce wiosennej, konkursów, układania puzzli, rozwiązywania zagadek, kolorowania Pani Wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele, którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. Z kolorowym gaikiem wróciliśmy do przedszkola.