Dzień matematyki

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia.

W dniu 28 marca 2019r. w Przedszkolu Pod Lipami obchodziliśmy Dzień Matematyki.  Z tej okazji panie z grypy Wiewiórek i Biedronek przygotowały dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Celem zajęć było wywarcie wpływu na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki m. in. liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, rozpoznawały kolory, klasyfikowały przedmioty według wielkości, kształtu, koloru, przeliczały elementy w czasie zabawy, posługiwały się liczebnikami porządkowymi i głównymi, rozpoznawały cyfry, wykonywały dodawanie i odejmowanie w sytuacji użytkowej i tworzyły z nich oryginalne obrazy. Dzieci doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zagadkami ze świata matematyki, co sprawiło, iż na ich twarzach pojawił się uśmiech.