Przedszkolaki w Teatrze

W dniu 4.04.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt.„ Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego  Alert z Wrocławia. Główna bohaterka Dorotka była przyjacielem przyrody  i pragnęła zrobić dla niej wiele dobrego. W czym przeszkadzał jej wiedźma chcąca zniszczyć całe otaczające środowisko: wodę, lasy i powietrze. W obronie przyrody stanęli także przyjaciele wędrujący z Dorotką do Krainy OZ. Spektakl od początku przeniósł dzieci w świat fantazji. Bohaterowie sztuki (Dorotka, Strach na Wróble, Tchórzliwy Lew, Blaszany Drwal, Wuj Henryk, Zła Czarownica ze Wschodu) to postaci, którym brakuje wiary w siebie. Dzieci jednak mogły dostrzec, że tak naprawdę Lew nie jest tchórzem, Strach na Wróble ma dobre pomysły, a Drwal uczucia. Sami uwierzyli w siebie, gdy Oz utwierdził ich w tym, że mają serce, rozum i odwagę. Czy przedstawienie się podobało? Na pewno! Wszyscy byli oczarowani akcją, grą aktorów, piękną scenografią oraz muzyką.