Dzień Ziemi

„Drodzy Ziemianie, czy wiecie,jeśli śmiecić nie przestaniecie niedługo sami w tych śmieciach utoniecie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 24 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Dzieci na początku otrzymały opaski jako znak przyjaźni z przyrodą W czasie zajęć został odczytany list od Przyrody, w którym Przyroda prosi by wszystkie dzieci o nią dbały. Tylko dzięki temu nasza piękna Ziemia będzie zdrowa. A jak Ziemia będzie zdrowa, to ludzie i zwierzęta będą miały odpowiednie warunki do życia. Dzieci popisały się swoją wielką wiedzą dotyczącą ochrony przyrody.  Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli  segregacji odpadów. Bawiły się przy piosenkach ekologicznych, rozwiązywały zagadki, przeliczały listki, motylki, kolorowały planetę ziemię. Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo. Dzieci zostały uwrażliwione na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrążone do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody.