Mobilne planetarium

W dniu 25 kwietnia 2019 roku  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium . Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz, dla każdej z grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule  o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz w przenośnym planetarium       z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia, a jednocześnie wprowadzając do świata planet, gwiazd i kosmosu. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne „WOOOW!!!”  i inne okrzyki zachwytu.