Wycieczka do Płocka

Z okazji Dnia dziecka dzieci z Przedszkola Publicznego w Wiosce „Przedszkola pod lipami” wyjechały na wycieczkę do Płocka. Na początek dzieci miały zajęcia optyczne. Optyka  – W tajemniczej atmosferze ciemności Odkrywcy poznali zasady rządzące światłem i różne jego modyfikatory. Pracując z laserami i światłem białym dowiedzieli się ile kolorów ma tęcza oraz czym różni się załamanie od rozszczepienia. Każdy zbudował swój własny kalejdoskop, a podczas pokazu sprawdziliśmy jak silna może być wiązka widzialnego promieniowania elektromagnetycznego. Wyobraźnie rozbudziło natomiast malowanie światłem! O godzinie 12.00 powitano przedszkolaki w Heppy Parku w Stróżewku. Wszystkie atrakcje w Heppy Parku sprawiły, że radości i szczęściu nie było końca. Na ostudzenie i uspokojenie emocji dla milusińskich był Mc Donalds – lody. Wszyscy pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do Przedszkola. Długo będziemy wspominać te atrakcje.