Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!

Dnia 27.09. 2019r. w naszym  przedszkolu odbył się Dzień Jabłka. Tego dnia dzieci  wysłuchały opowiadanie pt.  „Małe Jabłuszko”, rozpoznawały drzewa owocowe oraz zagadki o jabłku i innych owocach. Brały udział          w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenek  o jabłuszkach. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek ,porównywanie wielkości. Przedszkolaki ze smakiem degustowały jabłuszka, jogurt jabłkowy oraz mus jabłkowy. Tego dnia w przedszkolu dzieci piekły ciastka oczywiście z jabłkiem.  Na podwieczorek odbyła się degustacja, a dzieci smacznie zjadały ciasteczka. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.