Dzień Poczty

9 października jest obchodzony jako ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej. Poczta Polska to firma o ponad 450-letniej tradycji,  to obecnie największy operator na krajowym rynku. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Z tej okazji grupa „Biedronek” i „ Wiewiórek” zaprosiły w progi Przedszkola Publicznego w Wiosce „ Przedszkole pod lipami” Pana listonosza –  Jarosława Grzywińskiego i Panią Kierownik Milenę Pietrzycką, którzy w ciekawy i zabawowy sposób opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci były bardzo zaciekawione słuchając o drodze jaką musi przejść przesyłka, list zanim trafi do adresata. Dzięki temu spotkaniu  mogły dowiedzieć się jak ciężką i odpowiedzialną pracę wykonują pocztowcy. Dla gości  zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Pan listonosz”, nie zabrakło także wspólnej zabawy, dzieci wcieliły się w rolę listonosza. Ich zadaniem było doręczenie odpowiedniego koloru kopert.   Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami podziękowały za bardzo miłe spotkanie. Na koniec dzieci złożyły urzędnikom życzenia i wręczyły im kwiaty z okazji ich święta.
Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom Poczty Polskiej wszystkiego najlepszego!!!