ANDRZEJKI 2018

Andrzejki  to niezwykły czas, do dzisiaj przetrwał tradycja wróżenia sobie w tym dniu, przewidywanie swojej przyszłości. Obecnie andrzejki są wesołą zabawą połączoną  z wróżbami, które dostarczają wielu przeżyć i emocji. My także zapaliliśmy 13 magicznych świec, wypowiedzieliśmy czarodziejskie zaklęcie ,aby wróżby się spełniły. Zaczarowana butelka wskazał kto kim zostanie w przyszłości. Losowanie kolorów dostarczyło przestrogi na dalszą drogę życia. Wróżba niespodzianka przepowiedziała co nas czeka w bliskiej przyszłości. Wyciąganie serc z woreczka z nazwiskiem swojej przyszłej sympatii  wzbudziło nie mało emocji wśród milusińskich. Zagadki zapowiedziały nam kolejną tradycję andrzejkową – lanie wosku. Przedszkolacy w ten sposób przybliżyli sobie tradycje ludowe. Wszystkie dzieci wesoło spędziły czas andrzejek.