Dzień Marchewki 2018

Dzień 28.11.2018r. w „Przedszkolu pod lipami” był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Mało znaną ciekawostką jest to, że zielona nać marchewki jest także jadalna, można z niej zrobić koktajl dodając korzeń marchwi i cytrynę. Warto go pić, bo to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe babeczki. Poprzez ruch i zabawę  dzieci uczestniczyły w konkursach, quizach, wspólnym śpiewaniu piosenek, swobodnej ekspresji tanecznej, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku, a także degustacją marchewkowych babeczek. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.