DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 2018

Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu „Pod Lipami”
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

W dniu 9 listopada wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych  „Małych Polaków”. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosenkach „Polska moja ojczyzna”  „Jesteś Polakiem” „Rodzinny kraj” wierszy o tematyce patriotycznej. Przedszkolacy zapoznali się z legendą związaną  z powstaniem państwa polskiego, ułożyły historyjkę obrazkową. Dzieci wykonały także flagi, kolorowały  godło, malowały farbami i wycinały kotyliony.  Był również quiz wiedzy o Polsce, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie, przyjmując  właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.