Dzień Ziemi 2017

Dzień Ziemi w Przedszkolu „Pod lipami”

Na całym świecie co roku 22 kwietnia obchodzone  jest uroczyście wyjątkowe święto- Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy pomyśleć choć przez chwilę o naszej planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie.

W piątek 21.04.2017 r. w naszym Przedszkolu „Pod lipami’ obchodziliśmy także Dzień Ziemi. Dzieci wysłuchały wierszy o tematyce ekologicznej. Dowiedziały się w jaki sposób możemy dbać na codziennie o naszą Ziemię, uczestniczyły także w quize ekologicznym- rozwiązywały zagadki. Wszystkie przedszkolaki prawidłowo odpowiadały na pytania i były bardzo aktywni. Zaśpiewaliśmy również piosenki o naszej Ziemi  – podziwiając jej piękno, jednocześnie dziękując za wszystko. Zabawy ruchowe  przy muzyce utrwaliły koniczność zachowań proekologicznych. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali mali ekolodzy także prace plastyczną. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi  było złożenie przyrzeczenia oraz posadzenie drzew w ogródku przedszkolnym.

Obiecuję, że:

nie będę łamać gałęzi

nie będę zrywać roślin chronionych

nie będę hałasować w lesie

nie będę śmiecić

nie będę ruszać ptasich gniazd, a

zimą będę dokarmiać ptaki

Obiecuję!