Dzień Ziemi 2018

Drodzy Ziemianie, czy wiecie,

jeśli śmiecić nie przestaniecie

niedługo sami w tych śmieciach utoniecie”

„DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU”

W dniu 23.04.2018r. obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu. Dzień Ziemi to w naszym przedszkolu akcja, której celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, przybliżanie dzieciom wiadomości o Ziemi jako planecie, na której żyjemy. Uczymy dostrzegać zagrożenia ekologiczne oraz wdrażamy do współodpowiedzialności za ochronę środowiska przyrodniczego. Na początku został odczytany list od Pani Przyrody, w którym to Przyroda przygotowała dla dzieci wiele zadań, zagadek  z zakresu ekologii, bawiły się wspaniale przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Następnie po obejrzeniu filmiku pt.: „Rady Pana Śmietnika” wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Wszystkie przedszkolaki złożyły przyrzeczenie „Młodego Ekologa”, którego będą przestrzegać. Kolejnym punktem obchodów „Dnia Ziemi” było Wielkie Sprzątanie Ziemi. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki dzieci z ogromnym zaangażowaniem zbierały śmieci na łące i w parku, wiedząc, że robią to dla Ziemi i dla siebie, gdyż jest to nasze miejsce spacerów i zabaw. Zebrane śmieci wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z surowców wtórnych „Śmietnikowy Cudak”. To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci.