Imieniny Mikołaja

Imieniny Mikołaja w Przedszkolu pod lipami były obchodzone bardzo hucznie. Mikołajkowy dzień rozpoczęliśmy spotkaniem z pomocnikiem św. Mikołaja, który przybył do nas z Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Skępe. Gość przybliżył nam historię świąt Bożego Narodzenia poprzez przeczytanie baśni o tematyce wigilijnej. Pomocnik św. Mikołaja zachęcił do do korzystania z książek jako skarbnicy wiedzy. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, oglądały książeczki, kolorowały.  Pożegnaliśmy się słodkim akcentem, wszystkie dzieci otrzymały batony czekoladowe w kształcie Mikołaja. Jednak tego dnia to nie był koniec niespodzianek, do naszego przedszkola zawitał Prawdziwy św. Mikołaj. W czerwonym wielkim worku Mikołaj przyniósł prezenty dla przedszkola – zabawki dla każdej grupy. Wyczekiwany gość nie zapomniał także o prezencie dla każdego dziecka. Przedszkolacy dziękując za prezenty zatańczyli i zaśpiewali, złożyli Mikołajowi życzenia z okazji imienin. Zaprosili do swoich domów na wigilijny wieczór.