Niecodzienni goście

W dniu dzisiejszym 22.02.2018r. w naszym Przedszkolu pod lipami odwiedzili nas niecodzienni goście. Byli to przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, Ochotniczej straży Pożarnej w Wiosce oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policji wraz z psem Aleksem, który jest wykorzystywany podczas akcji ratowniczych. Każdy z gości przedstawił grożące ludziom niebezpieczeństwa, powstałe na skutek nieprzemyślanych zachowań. Panowie Daniel Szwajkowski oraz Mariusz Bujanowski wraz ze swoimi dziećmi również zaangażowanymi w akcje ratunkowe, przedstawili sposoby, jak należy prawidłowo i z rozwagą udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Ratownicy pokazali także jak pomóc ofiarom wypadków drogowych i utonięć. Przedszkolakom przybliżono również problem czadu, który zagraża zdrowiu i życiu ludzi. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, prawidłowo odpowiadały na pytania gości, podziękowały za pamiątkowe odblaski. Wręczyły wszystkim ręcznie wykonane róże. Podziękowały za miłe i pouczające spotkanie.