Przyszła Jesień

24  września dzieci z naszego przedszkola powitały nową porę roku „Jesień”. Do naszego przedszkola przyszedł długo oczekiwany gość – w kolorach złota i czerwieni, w długiej zwiewnej sukience, z koszem kolorowych darów – Pani Jesień. Przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści.

Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Następnie przedszkolaki obejrzały dary z koszyka, które Pani Jesieni. Potem malowały liście jesienne i zorganizowały jesienny kącik szyszek, kasztanów i żołędzi. Zakończeniem powitania jesieni była degustacja soczku z owoców pełnego pysznych witamin. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.