Spotkanie muzyczne

W piątek 10 czerwca 2016 odbył się w Przedszkolu „Pod lipami” w Wiosce Koncert Muzyczny. Absolwenci przedszkola, a także zaproszeni goście: Staś Skowroński i Jonasz Gładkowski.  Obecnie uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie zaprezentowali grę na pianinie i ksylofonie. Jako pierwsza zaprezentowała się Agata Grzywińska zagrała na pianinie utwór „Zabawowy walc”,  Zuzanna Masztak  przedstawiła utwór „Dawno, dawno temu”, „Małe preludia” przedszkolakom przybliżyła Urszula Skoczylas. W duetach zagrali: Julia Grąbczewska i Franciszek Grąbczewski przedstawili „Toffi tango”,  a Urszula Skoczylas i Agata Grzywińska zagrały na cztery ręce „Marsz chiński”. Na ksylofonie Staś Skowroński i Jonasz Gładkowski zaprezentowali utwory „Mały cyrkowy kucyk”, „Kot Włóczykij”.

Przedszkolacy zaśpiewali absolwentom piosenki.  Były to indywidualne popisy  wokalne dzieci,  piosenki z  podkładem instrumentalnym.

Dzieciom bardzo podobało się spotkanie muzyczne. Wykonawców przedszkolacy nagrodzili gromkimi brawami. Spotkanie muzyczne swoją obecnością zaszczyciła również pani dyrektor Ilona Gronkowska,  która zachęcała dzieci do gry na instrumentach. Przedszkolacy  wręczyli pani dyrektor  Podziękowanie od Przedszkola „Pod lipami” za koncert, a wykonawcy otrzymali słodkie upominki.

Koncert był tak udany, że myślimy o dalszej współpracy. Dzieci nie mogą się już doczekać następnego koncertu muzycznego w wykonaniu swoich starszych koleżanek i kolegów.