Teatrzyk – Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska

W dniu 29 maja 2017r. dzieci z Przedszkola „Pod lipami” miały okazję obejrzeć bardzo zabawne, a jednocześnie pouczające przedstawienie pt. „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska” wystawione przez Studio Artystyczne z Białegostoku.

W przedstawieniu podjęto szeroko pojętą tematykę profilaktyczną dotyczącą nadużywania przemocy i złego zachowania.  Akcja spektaklu toczyła się w lesie, gdzie Lisek-Okrutniś bardzo źle traktował inne zwierzątka, między innymi sympatycznego zajączka i ptaki – kukułki. Tytułowy bohater polował na innych mieszkańców lasu, przezywał ich oraz więził w sidłach.   Spektakl teatralny miał jednak szczęśliwe zakończenie, gdyż dobro zwyciężyło nad złem, a Lisek – Okrutniś zmienił się w sympatycznego zwierzaka.

Sztuka pokazała, że nie należy negatywnym zachowaniem krzywdzić innych, ponieważ każdy ma prawo do szacunku i spokojnego życia. Atutami przedstawienia były: barwna scenografia, efektowne tło muzyczne, zabawne i pouczające dialogi oraz aktywny kontakt aktorów z widzami. Teatrzyk był bardzo pozytywnie odebrany przez wszystkie dzieci.