Teatrzyk – Rzepka

W dniu 11.10.2018r. dzieci z naszego Przedszkola ”Przedszkola pod lipami” uczestniczyły w przedstawieniu pt.”Rzepka”. Milusińscy zostali zaproszeni przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Gójsku do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Skępem. Uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Rzepka” dla przedszkolaków z naszego przedszkola oraz dzieci przebywających na turnusie rehabilitacyjnym w tym ośrodku. Wiersz J. Brzechwy „Rzepka” na podstawie, którego powstało przedstawienie wszystkim dzieciom był znany.  Wielka rzepka wyrosła na środku naszego holu. Dziadek nie mógł sam jej wyciągnąć, więc wołał pomocników: babcię, wnuczka, Mruczka, Kicię, kurkę, gąskę, boćka, żabkę a na końcu kawkę.. Wreszcie wszyscy tak się zawzięli, że naglę rzepkę trach wyciągnęli. Zarówno występ, jak i kostiumy aktorów zachwyciły przedszkolaków. Dzieci poczuły prawdziwy nastrój teatru.  Przedstawienie podobało się, nagrodzone zostało głośnymi oklaskami.