Teatrzyk w Miejskim Centrum Kultury

Dnia 03.04.2017r. dzieci z Publicznego Przedszkola „Pod lipami” w Wiosce wybrały się do CKOR w Skępem, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Bajka o przyjaźni” w wykonaniu uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Skępem.  Bajka  dotykała tematu przyjaźni, ukazując prawdziwą wartość tej relacji. Łatwo jest dzielić się małymi rzeczami, łatwo pomagać w drobnych sprawach i problemach. Przyjaźń polega więc nie tyle na ciągłych rozmowach o jej sile i drobnych uczynkach, ale na gotowości do ponoszenia wyrzeczeń w imię drugiej osoby. Dzieci poznały piękny morał płynący z bajki:  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Na zakończenie bajki uczniowie pokazali przedszkolakom jak wiele mogą zdziałać trzy magiczne słowa: dziękuję, przepraszam, proszę. Dzieciom bajka się bardzo spodobała, a trzy magiczne słowa, choć na pewno je już wcześniej znały, zapadną im na dobre w pamięć.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie.