Wielkanoc w Przedszkolu pod lipami

Przedszkolaki w Wiosce „Pod Lipami” już znają tradycje i obyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. W środę 12.03. 2017r. dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek piekły babeczki wielkanocne. Zaczęło się od przygotowań: mycie rąk, zakładanie fartuszków, zapoznanie z produktami, odmierzaniem wszystkich składników tak, aby babeczki się udały. Dzieci  z pomocą Pań mieszały składniki oraz nakładały ciasto do papierowych foremek . Przedszkolaki w pieczeniu babeczek uczestniczyły z ogromnym zaangażowaniem. Po starannym wypełnieniu każdej foremki i ułożeniu ich na blaszce, proces wypieku babeczek w piekarniku powierzono Paniom Kucharkom, które dopilnowały, aby babeczki upiekły się w odpowiedniej temperaturze i czasie. Wspaniały zapach świeżo pieczonego ciasta wypełnił całe przedszkole.  Dzieci niecierpliwie czekały na efekt końcowy.  Babeczki upieczone i wystudzone zostały fantazyjnie udekorowane przez przedszkolaków. Była to nie tylko wspaniała zabawa w cukierników, ale i cenna lekcja zawodu. Dla wytchnienia  oraz zadowolenia podniebienia  dzieci odbyła się degustacja. Następnego dnia dzieci obdarowały swoimi babeczkami  i złożyły życzenia świąteczne Panu Burmistrzowi oraz wszystkim Pracownikom Urzędu Miasta I Gminy Skępe.