Wigilia w Przedszkolu pod Lipami

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również przybyli na wigilijne spotkanie licznie zaproszeni goście oraz rodzice. Przedszkolaki  przedstawiły „Jasełkę  Bożonarodzeniową”. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.