Witaj Wiosno…

W środę 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Każda grupa rozpoczęła ten dzień od rozmowy na temat zwyczajów związanych  z Marzanną.  Na zajęciach wymienialiśmy pierwsze wiosenne kwiaty,  oraz rozmawialiśmy  o zwierzętach budzących się z zimowego snu. Rozwiązywały zagadki związane z porą roku wiosną, układały puzzle wiosennych kwiatów, dzieliły ich nazwy na sylaby, śpiewały piosenki o wiośnie. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.