Witamy Panią Jesień 2017

W dniu 22 września W Publicznym Przedszkolu w Wiosce „Pod Lipami” odbyło się uroczyste „Powitanie Jesieni”. Takiej okazji nie mogły przeoczyć przedszkolaki, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze.

Pani Jesień odwiedziła przedszkole z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, szczegółowo opisała dzieciom wyjątkowość kolejnej pory roku. Przedszkolaki miały wiele zadań do wykonania: rozpoznawały i przeliczały jesienne dary, były zagadki słowne i smakowe dotyczące jesieni, rozgrywki sportowe. Nie zabrakło również jesiennych piosenek , gier i zabaw w kole. Ale to nie wszystko. Z brzoskwiń i moreli przedszkolaki wspólnie z Panią Jesienią zrobiły dżem, który następnie zjadły z wielkim apetytem na podwieczorek. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej.

Dzięki wspaniałej zabawie każdy z przedszkolaków zapamiętał, że nadeszła piękna, kolorowa pora roku- jesień.