Wizyta w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skepem

W dniu 14.06.2018r. grupa starszaków „Wiewiórek” z Przedszkola pod lipami” w Wiosce uczestniczyła w „Dniach otwartych ” dla dzieci idących do pierwszej klasy. Po przybyciu do szkoły opiekę i przewodnictwo nad dziećmi objęła p. mgr Mirosława Krasińska. Na wstępie naszej wizyty przedszkolaki usłyszały kilka słów o patronie tej szkoły Gustawie Zielińskim. Dzieciom nazwisko to było już znane, ponieważ nasze przedszkola znajduje się na ternie , gdzie mieszkał Gustaw  Zieliński, patron szkoły. Zwiedzanie zaczęliśmy od gabinetu pani pielęgniarki szkolnej, która udziela dzieciom pierwszej pomocy medycznej. Następnie odwiedziliśmy klasę, która przygotowała dla nas miłe powitanie z częścią artystyczną – dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Za tak miłe przyjęcie otrzymały od przedszkolaków słodkości. Po wizycie w klasie przeszliśmy do kuchni i stołówki szkolnej, gdzie dzieci zjadają posiłki obiadowe. Weszliśmy również do ładnej, nowoczesnej kuchni, gdzie panie kucharki przygotowują pyszne obiady dla dzieci oraz kadry nauczycielskiej. W drodze do hali gimnastycznej podziwialiśmy wystawę pięknych prac plastycznych dzieci. Weszliśmy również do pracowni komputerowej, gdzie uczniowie uczą się wykorzystując komputery. Ostatnim miejscem gdzie się znaleźliśmy była hala sportowa, w której mogą odbywać się jednocześnie dwa mecze.  Sala ta wywarła na dzieciach duże wrażenie(wyglądały w niej jak poruszające się  „mrówki”) Zwiedzanie szkoły  było bardzo ciekawe i wzbudziło w przyszłych uczniach dużo radości. Po powrocie do przedszkola dzieci zdecydowanie i jednogłośnie powiedziały, że chcą uczęszczać do takiej szkoły.

.