Zabawy z pianką

Większość dzieci kocha zabawy, w czasie których może się naprawdę pobrudzić. Nie bez powodu mówi się przecież, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko! Dzisiejsza zabawa zainspirowana jest pedagogiką M. Montessorii, w której bardzo mocno oddziałujemy na zmysły dziecka. Dzieci swobodnie odbierają wrażenia dotykowe, zapachowe oraz wzrokowe jednocześnie. Aktywność ta umożliwia im długotrwałą koncentrację nad wykonanym zadaniem. Przedszkolaki z grupy „Misie” wsłuchując się w utwór Antonio Vivaldi | Cztery pory roku | Wiosna starały się przedstawić marcową pogodę – kapryśną i zmienną. Dzisiejsze zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, a zarazem zdobyły nowe doświadczenia w ćwiczeniach sensorycznych.