Zajęcia otwarte – Jestem Polakiem i Europejczykiem

„Jestem Polakiem i Europejczykiem” to temat zajęcia otwartego dla rodziców dzieci z grupy „Wiewiórek”.

Rodzice razem z milusińskimi mieli okazję przeżywać wyjątkowy nastrój w czasie uczestnictwa w uroczystym zajęciu z okazji rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości.

Przedszkolacy z zaciekawieniem wysłuchali „Legendy o Lechu i Orle Białym”. Byli zainteresowani wykonywanymi zadaniami związanymi z pięknem i bogactwem naszego kraju. Rozmowy, wiersze, piosenki uwrażliwiły na piękno języka polskiego i zachęciły do posługiwania się naszym językiem. A odśpiewany z powagą hymn w postawie stojącej wycisnęły łzę z oka mamie. Mali patrioci otrzymali od mam w nagrodę czerwone serduszka.

Serdecznie dziękuję rodzicom za udział w zajęciach otwartych. Mam nadzieję, że jesteście Państwo dumni ze swoich pociech.

Dyrektor Przedszkola

Jadwiga Ziętek