Dzień Drzewa – Jeże

W piątek, 09 października w ” Przedszkolu pod lipami”w Wiosce odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego „Dnia Drzewa”. Jej celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Dzieci z grupy Jeżyki w tym dniu przyszły ubrane na zielono. Mogły w zabawowy sposób dowiedzieć się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej, co otrzymujemy z drzewa?, dla jakich stworzeń drzewa są domem i jak ważne są one dla każdego z nas. Efektem tych działań edukacyjnych było wykonanie przez  przedszkolaków Drzewa w dowolnej technice.  Miejmy nadzieję, że edukacja ekologiczna od najmłodszych lat pozwoli wykształcić dobre nawyki w zakresie ochrony przyrody.

Dzieci siedzą na dywanie rozłożone obrazki.
Nauczycielka siedzi z dziećmi na dywanie rozłożone kolorowe liście.
Dzieci stoją w dwóch rzędach, uśmiechają się.
Chłopiec w zielonej koszulce niesie na łyżeczce kasztana.
Chłopiec w żółtej koszulce z napisem niesie na łyżeczce kasztana.
Dzieci noszą na łyżeczkach kasztany stoją w rzędach.
Nauczycielka podaje chłopcu pomarańczową doniczkę.
Trzy dziewczynki siedzą na dywanie przed nimi zielony liść klonu.
Dzieci siedzą w kole na dywanie grają na bambusowych patykach.
Dzieci siedzą przy stolikach malują wacikiem na kolorowo korony drzew.

Dzieci siedzą przy stolikach malują wacikiem na kolorowo korony drzew.

Dzieci siedzą przy stolikach malują wacikiem na kolorowo korony drzew.
Dwóch chłopców siedzi przy stole przyklejają kolorowe liście.
Nauczycielka podaje dłoń chłopiec pochla głowę.