Dzień Chleba – Jeże

 

Światowy Dzień chleba obchodzony jest 16 października. Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” podczas zajęć  oglądając filmik edukacyjny poznały etapy powstawania chleba.  Zapoznały się z zawodem rolnika i piekarza. Poznały rodzaje chleba- żytni, pszenny, mieszany. Dzieci każdego chlebka posmakowały ze słodkim dodatkiem – miódem, oraz zapoznały się ze składnikami z jakich powstaje chleb. Podczas zajęć przeliczały w dostępnym im zakresie bułki rogaliki, itp. Uczestniczyły w zabawach ruchowych „Mało nas do pieczenia chleba”. Bardzo chętnie rozwiązywały zagadki i układały puzzle.  W tym dniu każde dziecko zyskało sporą dawkę wiedzy.  Celem zajęć było  aby ugruntować podstawowe znaczenie chleba w ludzkim życiu. Zajęcia zakończyliśmy praca techniczną, dzieci samodzielnie wykonywały dowolne pieczywo z masy solnej.
 Ten dzień uważamy za  bardzo udany.

Dzieci bawią się w kole. Przedszkolacy mają czapki piekarzy na głowach.
Dzieci smakują chleb podawany przez nauczycielkę.
Dzieci oglądaja film o pracy w piekarni. Dzieci maja opaski na głowie w kształcie czapek piekarniczych.
Nauczycielka smaruje kromki chleba miodem. Dzieci siedzą w kole.
Dzieci siedza przy stolikach. Lepią z masy solnej chleb.
Dzieci tańczą w dwóch kołach.
Dwóch chłopców lepi zmasy solnej.
Dzieci siedzą w kole na dywanie na śodku obrus z tacą wypełnioną kromkami chleba.
Dzieci patrzą na obrazek przedstawiajacy piekarza.
Na niebieskiej tacy pieczywo ulepione przez dzieci z masy solnej
Dzieci tańczą w dwóch kołach.
Dzieci jedza przy stolikach świezo upieczony chleb- poczęstunek od kolegów Misi.
Dzieci jedzą chleb przy stoliku.
Dzieci częstują się chlebem z talerza.