Biedronki – znają swoje prawa

Dzień 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 oraz Konwekcji o Prawach Dziecka w 1989 roku. Przypomina o tym, że dziecko ma swoje prawa i potrzeby, powinno być otoczone troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka przypomina Nam o konieczności respektowania ich praw do życia i rozwoju, swojej tożsamości, wolności, godności i nietykalności osobistej. Dzień Praw Dziecka był okazją, aby w grupie Biedronek porozmawiać o prawach dzieci i ich potrzebach. Przedszkolaki mają prawo przede wszystkim do miłości i szacunku, ale także do zdobywania wiedzy i umiejętności, do ochrony zdrowia, do wolności, zabawy. Na podstawie teatrzyku  „Prawa dziecka” dzieci dowiedziały się o przysługujących im prawach, oglądały film związany z prawami i obowiązkami dzieci, brały udział w zabawach  muzyczno-ruchowych oraz przygotowały plakat „  Prawa Dziecka”.

Dzieci wyklejają kulę ziemską kolorowym papierem.
Chłopiec przylkeja pasek z napisem.
Dzieci siedzą na dywanie patrzą na wyklejoną kolorową kule ziemską.
Przedszkolacy słuchają wypowiedzi nauczycielki o Prawach dziecka.
Przedszkolacy przyklejają sylwety dzieci na kuli ziemskiej.
Zabawa ruchowa ze śpiewem- dzieci klaszczą w ręce.
Rozmowa z dziećmi przy tablicy obrazkowo przedstawiającej prawa dziecka.
Nauczycielka tańczy z dziećmi.