SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W dniu 07.03.2022 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Wiosce „Przedszkola pod lipami” wraz z nauczycielami oraz pracownikami obsługi, obchodziły dzień „Solidarni z Ukrainą”. W ramach tejże akcji rozmawialiśmy z dziećmi o wydarzeniach jakie mają miejsce na terenie Ukrainy oraz o sposobach pomocy osobą dotkniętym wojną.

Dzieci słyszą, czytają oraz oglądają dramatyczne obrazy z terenów dotkniętych wojną, podobnie jak my dorośli, odczuwają niepokój oraz strach. Bardzo ważne jest abyśmy znaleźli czas na rozmowę z nimi, w tym jakże trudnym dla Nas czasie.

Nauczyciele Naszego przedszkola w tym szczególnym dniu, przeprowadzili z dziećmi zajęcia, mające na celu omówienie obecnej sytuacji politycznej, w taki sposób aby dzieci czuły się bezpiecznie. Informacje zostały przedstawione w sposób dostosowany dla każdej grupy wiekowej. Dzieci poznały barwy flagi ukraińskiej, hymn Ukrainy oraz położenie geograficzne. Nasze przedszkolaki obejrzały również film, który przedstawił im w sposób przystępny obecną sytuację na Ukrainie. Dzieci wykonały również różnorodne prace plastyczne, związane z poruszanym tematem oraz uczestniczyły w zabawie z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

W ramach akcji „Solidarni z Ukrainą” została również zorganizowana zbiórka rzeczy dla osób dotkniętych konfliktem na Ukrainie, która została przekazana do Urzędu Miasta i Gminy Skępe.

Akcja zorganizowana w Naszym przedszkolu ma na celu również pokazanie, że jesteśmy przeciwni wojnie oraz ludzkiej krzywdzie. Wszyscy chcemy pokoju dla Polski, chcemy pokoju dla Ukrainy, chcemy pokoju dla całego świata…