Dzień Kundelka

 

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki z „Przedszkola pod lipami” świętowały ten dzień  czyli – Dzień Kundelka. W tym dniu wizytę nam złożył pan weterynarz Sławomir Łańcucki. Pan doktor opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca oraz uświadomił, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają  leczenia. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi. Jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniał również jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Pan weterynarz przyniósł ze sobą podstawowy sprzęt lekarski – stetoskop oraz różnych rozmiarów strzykawki, dostosowane do rozmiarów zwierzęcia.  Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. W imieniu przedszkolaków dziękujemy panu Sławomirowi Łańcuckiemu za ciekawe i pouczające spotkanie.

Pan Weterynarz pokazuje dzieciom na obrazkach pasożyty występujące u zwierząt.
Pokaz strzykawek dla poszczególnych zwierząt.
Dzieci słuchają z zainteresowaniem informacji o pielęgnacji swoich przyjaciół.
Dzieci słuchają z zainteresowaniem informacji o dolegliwościach jakie mogą mieć zwierzęta.