Wigilia 2019

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją.

Tym razem odbyła się 13 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Przedszkolaki przygotowały Jasełkę Bożonarodzeniową.  Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Na scenie pojawiła się Maryja i Józef, aniołki, trzej królowie. Spektakl ubogacały piękne tradycyjne kolędy w wykonaniu dzieci i wszystkich zebranych. Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince. Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu oraz pierogów z grzybami. Cała uroczystość przebiegła  w serdecznej i rodzinnej atmosferze.