Kalosze szczęścia

TEATRZYK PT.”KALOSZE SZCZĘŚCIA

17 lutego 2020r. odwiedzili nas aktorzy Teatru Magik  z widowiskiem             pt. „Kalosze szczęścia”. Spektakl oparty na bajce H. Ch. Andersena przysporzył dzieciom wiele radości, ale też skłaniał do refleksji. Czy zastanawialiście się czasem, jakby to było, gdyby spełniały się wasze najskrytsze marzenie? Wydaje się na pozór, że życie zamieniłoby się w sielankę. Bohaterom teatrzyku taki obrót sprawy  przysparza  wiele kłopotów. Złotnik Sreberko zamienia wszystko to czego dotknie w złoto, Piekarz Rogalik czuje się niepotrzebny, gdyż pączki same rosną na drzewach, a Zegarmistrz Sekundka niezamierzenie paraliżuje świat, bo czas przestaje istnieć. A to wszystko za sprawą czarodziejskich kaloszy, które spełniają marzenia. Ten pełen humoru i zaskakującej akcji spektakl nie tylko był miłym spędzaniem czasu, ale też skłonił dzieci do refleksji nad życiem i naszą marudną naturą oraz pokazał, że nie zawsze to        o czym marzymy i wydaje nam się takie cudowne jest dla nas dobre.  Na zakończenie dzieciaki podziękowały aktorom gromkimi brawami.