Jasełka

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. W dniu 21 grudnia w naszym przedszkolu w grupie „Jeżyki” odbyły się Jasełka. W tym roku niestety z uwagi na epidemię dzieci tego wyjątkowego czasu nie mogą przeżywać ze swoimi rodzicami, czy babciami. Nie wpływa to jednak na piękno całego wydarzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Po przedstawieniu dzieci wspólnie z paniami wychowawczyniami złożyły najserdeczniejsze życzenia swoim najbliższym.

Dziewczynka mówi wiersz.
Dzieci śpiewają kolędę.
Dzieci mówią wiersz.
Rozmowa anioła z diabłem.
Pasterze witają aniołki.
Dziewczynka śpiewa kolędę.