ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę przynosi optymalne efekty. Zaangażowane dziecko jest chłonne wiedzy, którą w atrakcyjnej formie przyswaja bezwiednie i naturalnie. Wszystko, co pojawia się w zabawie, zostaje w dziecka pamięci jako element przyjemnych chwil. Ścieżka sensoryczna to doskonała zabawa, która dostarcza dziecku ogromnej, zróżnicowanej wiedzy oraz wpływa na poprawę jego zdolności poznawczych. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję doświadczyć takich doznań na zajęciach sensorycznych.. Zajęcia takie są odpowiednie dla dzieci prawidłowo rozwijających się oraz tych, obciążonych dysfunkcjami oraz zaburzeniami. Głównym zadaniem ścieżki sensorycznej jest rozwijanie zmysłu dotyku u dzieci. Kilkulatek, który pokonuje taką ścieżkę musi stąpać po różnych materiałach, które czasem wywołują przyjemne, a innym razem dość niemiłe uczucia.