Konkurs recytatorski

Konkurs Recytatorski o zasięgu powiatowym
„Kto ty jesteś Polak mały”W dniu 14 listopada w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski o zasięgu powiatowym pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”, który był adresowany do przedszkolaków dwóch grup wiekowych 3-4 latków i 5-6 latków. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Do oceny występów dzieci powołane zostało jury w trzyosobowym składzie: pani Jolanta Skowrońska, Joanna Dąbkowska i Małgorzata Matuszczak. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 25 przedszkolaków, którzy reprezentowali placówki oświatowe z Lipna, Skępego, Tłuchowa, Czermna, Wólki i Wioski. Dzieci recytowały wybrane wiersze o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy tej edycji zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, co z jednej strony ucieszyło jury, a z drugiej stało się przyczyną dość burzliwych dyskusji, w wyniku których zdecydowano o przyznaniu dyplomów i wyróżnień.

Po trudnych obradach jury wyłoniło grupę zwycięzców.

Laureatami konkursu w kategorii 3-4 latki zostali:

I – Gaja Sosińska

II – Oliwia Okonkowska

III – Jagoda Leszczyńska

Wyróżnienie: Maja Orłowska, Mikołaj Sztupecki 

Laureatami konkursu w kategorii 5-6 latki zostali:

I – Antoni Topolewski 

II – Tymoteusz Orłowski 

III – Jan Kowalski 

Wyróżnienie: Maja Orszak, Aleksander Czajkowski