Niecodzienni Goście

W dniu dzisiejszym 22.02.2018r w naszym „Przedszkolu pod lipami ” odwiedzili nas niecodzienni goście.Byli to przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policji wraz z psem Aleksem, który jest wykorzystywany podczas akcji ratunkowych. Każdy z gości przedstawił grożące ludziom niebezpieczeństwa, powstałe na skutek nieprzemyślanych zachowań.Panowie Daniel Szwajkowski oraz Mariusz Bujanowski wraz ze swoimi dziećmi zaangażowanymi w akcje ratunkowe, przedstawili sposoby, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Ratownicy pokazali również w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych i utonięć.Przybliżono także przedszkolakom zagadnienia dotyczące czadu, i związanych z nim zagrożeń życia i zdrowia dla człowieka. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, prawidłowo odpowiadały na pytania gości, podziękowały za pamiątkowe odblaski. Wręczyły gościom ręcznie wykonane róże. Podziękowały brawami.