Dni otwarte

Dni otwarte – adaptacja dzieci

Adaptacja w przedszkolu to burzliwy czas i ciężko stwierdzić, kogo ta burza dosięga najbardziej – dziecko, rodzica czy nauczyciela? Pójście do przedszkola to trudny moment i dla dziecka, i dla rodzica. Na szczęście to mija. Niektóre dzieci po kilku dniach dumnie kroczą do przedszkola i rzucają się w wir zabawy, inne potrzebują nieco więcej czasu, aby przystosować się do nowych warunków. W naszym przedszkolu wraz z początkiem września rodzice mogli przyjść do przedszkola razem z dzieckiem, zobaczyć salę przedszkolne, poznać kadrę nauczycielską, wspólnie z rodzicami zwiedzaliśmy przedszkole, ogród przedszkolny. Dzieci wraz z paniami nauczycielkami bawiły się w różne zabawy np: z chustą animacyjną, w basenie z piłeczkami, z wykorzystaniem dywanu interaktywnego itd….