Pieczenie babeczek

W tym tygodniu dzieci z grupy „Jeżyki” realizowały temat  – Jestem samodzielny w kuchni. Tydzień kulinarny był doskonałą okazją dla naszych Przedszkolaków do sprawdzenia się w roli małych kucharzy – wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i kucharze. Było to nie lada wyzwanie, ale dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. W środę  przygotowaliśmy pyszną sałatkę jarzynowa, w piątek natomiast piekliśmy babeczki z własnego przepisu.  Najlepszą nagrodą była oczywiście możliwość zjedzenia przygotowanych przez siebie produktów. Wszak nasze Przedszkolaki, jak wszystkie dzieciaki, najbardziej na świecie uwielbiają jeść słodycze. A już takie przygotowane własnoręcznie są najpyszniejsze!

Dzieci siedzą na krzesłach w kucharskich czapkach machają rękoma.
Dzieci siedzą przy stole, na którym są produkty do pieczenia babeczek.
Dziewczynka nakłada masę do formy, z pomocą nauczycielki.
Dzieci pokazują upieczone babeczki.
Dzieci jedzą babeczki przy stolokach.
Dzieci jedzą babeczki przy stolikach.