Babeczki

Wiewióreczki robią babeczki

Dzieci z grupy „Wiewiórki” piątkowy dzień spędziły bardzo pracowicie, postanowiły w tym dniu upiec coś słodkiego. Tym razem były to babeczki. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty potrzebne do wykonania muffinek, omawiały przybory wykorzystywane podczas pieczenia, aż w końcu zabrały się do pracy. Przedszkolaki z wielkim zapałem odmierzały i liczyły składniki na ciasto, mieszały je i nakładały do foremek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Po około 20 minutach ujrzały swoje rumiane, pachnące i ciepłe babeczki. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Było smacznie i zabawnie. Celem takich zajęć jest nie tylko super zabawa która nam towarzyszyła, ale także i przede wszystkim nauka przez działanie.