Eksperymenty

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Uczą się przez działanie. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywanie eksperymentów zachęca do myślenia, porównywania, opowiadania. Zabawy badawcze dostarczają dziecku niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Podczas eksperymentowania wiele radości dzieciom daje sam proces odkrywania. Dzieci z grupy Wiewiórki eksperymentowały z octem, sodą i balonem. Po wymieszaniu składników nastąpiła reakcja chemiczna: bąbelkowanie i pienienie się, wydzielił się gaz (dwutlenek węgla), który wypełnił nasze balony. Wiewiórki dowiedziały się, że balon można napełnić nie tylko powietrzem ale też gazem.