Zabawy teatralne

Zabawa w teatr jest dla dzieci fascynująca, a jej przejawy można zaobserwować bardzo wcześnie. Dziecko nie potrafi jeszcze mówić ,a już z wielkim zainteresowaniem słucha opowiadań, wierszy, śpiewu, tekstu ilustrowanego ruchem. Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Dziecko w zabawach w teatr bardzo chętnie utożsamia się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Każde dziecko przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach. Dzieci z grupy” Misie” obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Nowy Rok i przyjaciele”. Edukacja teatralna umożliwia wykorzystanie naturalnej skłonności dziecka do naśladowania i zabawy, a także aktywności emocjonalnej i ruchowej. Sprzyja rozładowaniu napięcia i energii, przynosi radość i satysfakcję.