Zaczytany Mikołaj

Czas mikołajkowo- świąteczny jest okazją do promowania dzieciom obcowania z książką. W dniu 6 grudnia 2019r. dzieci z Publicznego „Przedszkola pod lipami” odwiedził dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki w Skępem Pan Jerzy Kowalski w roli pomocnika Mikołaja. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką dotyczącą postaci Św. Mikołaja oraz tradycji mikołajkowych. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu miały na głowach czapki Mikołaja. Wizyta wiązała się z czytaniem książek, dzieci oglądały książeczki. Pan dyrektor zachęcał dzieci do czytania oraz odwiedzania biblioteki z rodzicami w celu wypożyczania książeczek. Nawiązując do tradycji świątecznych dzieci w grupach ozdabiały bombki, choinki według swoich pomysłów sprawiało im to wiele radości. Na zakończenie spotkania otrzymały słodki upominek czekoladowego Mikołaja. To było bardzo miłe spotkanie.