Mikołajki i pieczenie pierniczków

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy mikołajkowe święto. W  dniu Mikołajek nasze przedszkolaki  zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola w czerwonych czapeczkach i w czerwonych strojach. Wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach o Mikołaju, były zagadki i konkursy. Początek grudnia to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z Mikołajkami,  ale także  z pieczeniem pierników. W tym dniu w naszym przedszkolu unosił się słodki zapach pierników, przywołujący skojarzenia z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą wspólnego pieczenia świątecznych ciastek. Dzieci z grupy Biedronek  z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tego zadania. Za pomącą foremek przedszkolaki wycinały kształty choinek, dzwonków, Mikołaja, gwiazdek i wiele innych. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które pod bacznym okiem pań nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepyszne.

Exif_JPEG_420