„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Poniedziałek był ważnym dniem w życiu większości przedszkolaków, nie tylko z Wioski, ale z całej Polski. Tego dnia hucznie obchodzono „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy Miś jest nadal najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną Przytulanką. Misiowe zajęcia poprowadziły panie z grupy „Wiewiórek” i „Biedronek”.  Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. W czasie wspólnego, uroczystego spotkania bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, odgadywały zagadki, a także składały obietnicę, że zawsze będą dbały o misie i swoje zabawki. Zabawy te  dostarczyły wszystkim uczestnikom niezwykłych przeżyć i emocji. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń. Efektem końcowym było kolorowanie postaci Misia według własnych pomysłów.